Limity i blokady na TikToku

Ograniczenia i limity na TikToku


TikTok jak każda platforma społecznościowa ma szeroki wachlarz limitów oraz ograniczeń. Wszystko to jest zrozumiałe, gdyż gdyby nie obowiązujące limity i ograniczenia, na Tiktoku byłoby zapewne przerażająco. Limity i ograniczenia są po to aby zachować stabilność infrastruktury oraz zapewnić poprawne funkcjonowanie platformy. Nieprzestrzegania limitów i ograniczeń prowadzić natomiast do blokad lub permanentnych banów. Dowiedz się jakie są limity, ograniczenia i blokady na TikToku!

Limit długości filmu na TikToku

Filmy na TikToku są najważniejszym elementem. Tiktok opiera się na matriałach video. Początkowo ich forma była krótka. TikTok pozwalał tylko na 15 sekund filmu. Po czasie wprowadzone zostały filmiki 60 sekundowe (1 minuta). Aktualnie limit długości filmu na TikToku uległ wydłużeniu do 3 minut!

Publikując materiał na TikToku możesz pozwolić sobie aż na 180 sekund (3 minuty). Nagrywając film masz prawo wybrać 1 z 3 długości nagrania, 15s, 60s oraz 3min!

Limit dot. wieku użytkownika

TikTok z założenia, a więc zgodnie z regulaminem nie jest dla każdego! Aby w pełni legalnie korzystać z platformy społecznościowej jaką jest TikTok powinnaś/eś mieć ukończone 13 lat! Użytkownicy nie posiadający 13 lat korzystają z platformy nielegalnie.

Zasady i ograniczenia dot. nazwy na TikToku

Nazwa użytkownika oraz nazwa profilu nie powinna być zbyt długa. Tak to 2 zupełnie różne rzeczy!

TikTok pomyślał o tym za Ciebie i ograniczył możliwość tworzenia nazwy użytkownika do 24 znaków. Dla nazwy profilu limit ustalił na poziomie 30 znaków.

Limity dotyczą też zmiany nazwy na TikToku (nazwy użytkownika). Swoją nazwę na TikToku możesz zmieniać dowolnie ale po upływie 30 dni o jej ostatniej zmiany.

Limit dot. relacji LIVE na TikToku

Chcesz prowadzić transmisje na żywo, tzw. LIVE? Nie możesz znaleźć nigdzie takiej opcji?

Nie każdy na TikToku może nagrywać LIVE! Aby nagrywać relacje na żywo musisz posiadać co najmniej 1000 obserwujących (słownie: tysiąc). Oznacza, to że jeżeli masz mniej followersów, to niestety, ale o lajwach musisz zapomnieć. Chyba, że kupisz u nas followersów 😉 Zapraszamy!

Limit zalogowanych kont w aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji TikTok możesz zalogować się maksymalnie na 3 konta TikTok. Niestety TikTok nie pozwala na nieograniczoną liczbę kont przypiętych do aplikacji. 3 i basta!

Limit dot. opisu profilowego na TikToku

Limity dotyczą też opisu profilu. Do Twojej dyspozycji jest niestety tylko 80 znaków. TikTok nie pozwala na rozpisywanie się. Musisz zmieścić to co najważniejsze w 80 znakach.

Dodatkowo pozwala na osadzenie linków w opisie, właściwie pozwala na osadzenie 1 aktywnego linka. Przemyśl dobrze, gdzie chcesz odsyłać swoich odbiorców!

Ograniczenia i limity dot. polubień (like)

Chciałabyś/chciałbyś lajkować filmiki bez końca? Nie martwiąc się o nic? Niestety, tak się nie da! TikTok pozwolą na polubienie maksymalnie 500 filmów na dobę. Dodatkowo przy tym elemencie pamiętaj o rozwadze zachowując stosowne i naturalne pauzy między polubieniami.

jeżeli będziesz lajkował za szybko filmy na TikToku możesz spotkać się z czasową blokadą funkcji polubień!

Limit dotyczący obserwacji (follow)

Możesz wykonać maksymalnie 200 obserwacji dziennie… Nie jest to dużo, inne platformy pozwalają na więcej! Ograniczenie to nakładane jest nie na IP użytkownika, a na konto. Oznacza to że z każdego konta, które posiadasz możesz wykonać 200 obserwacji.

Ograniczenia dot. opisu video

Opis filmu który wrzucasz na TikToka też ma swoje ograniczenia.

Publikując film możesz użyć maksymalnie 5 hashtagów. To nie Instagram, który pozwoli Ci na 30… Ograniczenia i limity na Instagramie są przystępniejsze użytkownikom.

Opis filmu nie może przekraczać 150 znaków. Do tego limitu wliczane są też hashtagi!

Ograniczenia dot. prywatnych wiadomości (direct messages)

Na TikToku możesz wysłać do 1000 prywatnych wiadomości na dobę. Wiadomość nie może przekraczać 6000 znaków. są jednak dodatkowe obostrzenia na które warto zwracać uwagę!

Aby wysyłać wiadomości na TikToku musisz mieć ukończone 16 lat. Aby wysłać wiadomość powinnaś/powinieneś być  znajomym użytkownika do którego chcesz wysłać wiadomość. Wiadomości nie wyślesz jeżeli użytkownik sobie tego nie życzy i ustawił stosowne opcje w ustawieniach bezpieczeństwa. Jeśli użytkownik ustawi swoje ustawienia „Kto może wysyłać bezpośrednie wiadomości” na „Nikt”, to nikt nie może wysyłać mu bezpośrednich wiadomości.

Ograniczenia dot. zagadnień poruszanych w video

TikTok stara się stworzyć platformę, która będzie przyjazna i bezpieczna dla użytkowników, którzy w większości są nieletni. TikTok nie zezwala na nagość, pornografię ani treści o charakterze seksualnym.

Zabraniają również umieszczania treści przedstawiających lub wspierających niekorespondujące ze sobą akty seksualne, dzielenia się niekorespondującymi ze sobą intymnymi obrazami oraz nagabywania osób dorosłych w celach seksualnych.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy przekroczenie limitów może skutkować banem?

Oczywiście, że tak. Częste naruszanie zasad może wiązać się z konsekwencjami!

Czy można wnioskować o zwiększenie limitów?

Nie, wszystkie limity są takie same dla każdego.

Czy TikTok wszystko weryfikuje ręcznie?

Nie, weryfikacja limitów następuje automatycznie.

Mam mniej niż 13 lat czy mogę korzystać z TikToka?

Nie powinnaś/powinieneś korzystać z Tiktoka jeżeli nie masz ukończonych 13 lat.

Odkryj wyjątkowe rabaty na TikTok Marketing! Skorzystaj z atrakcyjnych kuponów rabatowych i obniż zamówienie nawet o 50%!

Oferta dotyczy wybranych pakietów lub wybranych dni. Sprawdź aktualnie obowiązujące kody rabatowe klikając w poniższy przycisk.