Jak usunąć TikToka?

Jak usunąć TikToka?


TikTok to jedna z popularniejszych aplikacji społecznościowych, która dostępna jest w aż 150 różnych krajach. Choć skupia głównie ludzi młodych między 12 a 20 rokiem życia, to jednak stanowi także doskonałą platformę do promowania swojej działalności w Internecie. Z tej aplikacji skorzystać mogą więc nie tylko influencerzy, celebryci, czy zwykli użytkownicy, ale również osoby prowadzące swój własny biznes, którym zależy na trafieniu do szerszej publiczności. Wiedząc już, w jaki sposób założyć konto, warto także posiadać wiedzę na temat tego, jak usunąć film z TikToka lub odinstalować aplikację. Co powinno się wiedzieć na ten temat?

Jak usunąć przesłany na TikToka filmik?

TikTok jest platformą, na której użytkownicy dzielą się z innymi ciekawymi, śmiesznymi, czy edukacyjnymi filmami. Odpowiednie treści są w stanie zapewnić nie tylko ogromną popularność, ale również umożliwić zarabianie pieniędzy.

Tworząc film, ma się niemalże nieskończone możliwości – bez problemu można dodawać różne ścieżki dźwiękowe czy efekty, które uczynią filmik wyjątkowym. Oprócz posiadania niezbędnej wiedzy dotyczącej założenia konta w tym serwisie, obsługi, czy nagrywania TikToków, warto także wiedzieć, w jaki sposób szybko i łatwo usunąć przesłane na konto filmy.

Chcąc wykasować filmik na TikToku należy zacząć od zalogowania się do aplikacji – bez tego nie będzie możliwe wprowadzenie niezbędnych zmian. Po otworzeniu aplikacji oraz zalogowaniu się, na ekranie telefonu powinien pojawić się interfejs z najpopularniejszymi filmami lub też tymi udostępnianymi przez osoby, które się obserwuje. Zastanawiając się, jak usunąć filmik z TikToka, należy przede wszystkim udać się na swój profil, do którego można przejść, klikając ikonkę swojego konta znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. Po udaniu się na swój profil oczom użytkownika ukażą się wszystkie publikacje, jakie do tej pory zostały przez niego udostępnione. Chcąc usunąć konkretny filmik, należy go wyszukać, a następnie kliknąć, aby go odtworzyć. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie trzech kropek po prawej stronie – spowoduje to otwarcie małego menu opcji.

Pierwszy wiersz umożliwia udostępnienie danej treści innym aplikacjom, jakie znajdują się na urządzeniu, natomiast w drugiej linii dostępna jest lista z opcjami dotyczącymi zarządzania filmem. Chcąc usunąć wideo, należy kliknąć ikonkę kosza. Dobrym pomysłem jest jednak wcześniejsze zapisanie danego filmu w galerii swojego urządzenia. Jest to niezwykle proste – jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć strzałkę w dół z podpisem „Zapisz wideo”.

W jaki sposób usunąć filmy z galerii?

Wszyscy ci, którzy opublikowanie swojego pierwszego filmiku na TikToku mają już za sobą, z pewnością wiedzą, że domyślnie wszystkie treści, jakie udostępnia się w aplikacji, są automatycznie zapisywane w galerii urządzenia. W razie potrzeby można je jednak bez problemu usunąć. Aby to zrobić, należy przejść do aplikacji Galeria w swoim telefonie, a następnie odnaleźć folder TikTok. Po przejściu do niego można usunąć jednocześnie wszystkie znajdujące się tam filmy, jak i wybierać tylko niektóre, kasując je pojedynczo.

Osoby, które nie życzą sobie, aby ich filmy były automatycznie zapisywane w galerii obrazów, mogą przejść do ustawień aplikacji, klikając ikonkę z trzema kropkami, a następnie nacisnąć „Zezwól na pobieranie”, wyłączając tę funkcję. Uniemożliwi to aplikacji zapisywanie TikToków w galerii. Warto jednak wiedzieć, że jednocześnie usunie się także opcję pobierania opublikowanych filmów innym użytkownikom. Wiedząc już, jak usunąć TikToka, dobrze jest też nabyć wiedzę dotyczącą usunięcia całego konta oraz odinstalowania aplikacji. W jaki sposób to zrobić?

Jak usunąć konto z TikToka?

Usunięcie konta na TikToku wcale nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się niektórym wydawać. Chcąc zrobić to z poziomu aplikacji, należy zalogować się na swój profil, a następnie przejść do niego, klikając ikonkę w prawym dolnym rogu. Po znalezieniu się w odpowiednim miejscu trzeba kliknąć ikonę trzech kropek, która znajduje się tym razem w prawym górnym rogu. Następnie niezbędne będzie wybranie opcji „Ustawienia i prywatność” i „Zarządzaj kontem”. Po wykonaniu tych kroków, na ekranie pojawi się opcja „Usuń konto”, która dostępna będzie w dolnej części ekranu. W momencie kliknięcia, aplikacja zapyta się użytkownika, dlaczego ten podjął decyzję o usunięciu swojego konta. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak obowiązkowa, toteż bez problemu można ją pominąć, wybierając do tego celu odpowiedni przycisk.

To jednak nie koniec – TikTok zaproponuje również pobranie swoich danych zapisanych w aplikacji. Jeśli użytkownik chciałby je zachować, musi to zrobić teraz – po usunięciu konta nie będzie to już możliwe. Po podjęciu decyzji TikTok jeszcze raz poprosi o potwierdzenie decyzji o usunięciu konta. Po wykonaniu tych wszystkich kroków profil zostanie dezaktywowany na 30 dni, wobec czego nie będzie widoczny dla innych osób. W tym czasie możliwe jest jednak przywrócenie swojego konta – jeśli natomiast nie wykona się tego w czasie wyżej wymienionych 30 dni, profil zostanie permanentnie wykasowany. Użytkownicy, którzy są zdecydowani, aby usunąć swoje konto, powinni kliknąć przycisk „Kontynuuj”, który znajduje się na dole ekranu.

Ci, którzy zastanawiali się, jak usunąć konto z TikToka, wiedzą już wszystko na ten temat. Warto jednak wiedzieć, że samo usunięcie konta to nie wszystko – dobrze jest także odinstalować aplikację na swoim telefonie, aby zwolnić nieco pamięci.

Jak odinstalować TikToka?

Dobrą praktyką, która pozwala oszczędzać miejsce w pamięci telefonu, jest odinstalowywanie aplikacji, z których się już nie korzysta. Jak odinstalować TikToka na telefonie z systemem Android? Można to uczynić w bardzo prosty i szybki sposób. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację Sklep Google Play na swoim smartfonie, a następnie kliknąć ikonę profilu, która znajduje się w prawym górnym rogu. Kolejnym krokiem jest wciśnięcie kolejno „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami” oraz „Zarządzaj”. Konieczne będzie wyszukanie nazwy aplikacji, którą chce się usunąć, a następnie kliknięcie opcji „Odinstaluj”. Warto jednak wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie zainstalować aplikację na swoim telefonie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Z kolei użytkowcy korzystający ze smartfonów z systemem iOS mogą pozbyć się niechcianej aplikacji w jeszcze łatwiejszy sposób. Wystarczy jedynie stuknąć i przytrzymać ikonę programu, a następnie wybrać opcję „Usuń aplikację”. Niezbędne będzie także potwierdzenie procesu poprzez kliknięcie opcji „Usuń”. Na końcu wystarczy już tylko stuknąć opcję „Gotowe”, aby wyjść z trybu edycji ekranu głównego.

Jak więc się okazuje zarówno wykasowanie filmików z TikToka, jak i usunięcie konta jest niezwykle prostym zadaniem, z którym poradzi sobie każda, nawet mało doświadczona osoba. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku odinstalowania aplikacji, możliwe jest ponowne jej zainstalowanie, tak jeśli chodzi o usunięcie filmików czy profilu zaleca się podejmowanie świadomych i rozważnych decyzji, bowiem wykasowanych filmików czy usuniętego profilu nie da się już przywrócić.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy usunięcie (odinstalowanie) aplikacji TikTok jest odwracalne?

Tak! W każdej chwili możesz zainstalować ponownie aplikację TikTok.

Czy usunięte konto TikTok można przywrócić?

Niestety, ale usunięcie konta jest nieodwracalne. Raz usunięte konto nie może zostać przywrócone.

Czy TikTok może usunąć moje konto z systemu?

Tak! Jeżeli będziesz naruszać regulamin TikToka, to Twoje konto może zostać bezpowrotnie usunięte.

Odkryj wyjątkowe rabaty na TikTok Marketing! Skorzystaj z atrakcyjnych kuponów rabatowych i obniż zamówienie nawet o 50%!

Oferta dotyczy wybranych pakietów lub wybranych dni. Sprawdź aktualnie obowiązujące kody rabatowe klikając w poniższy przycisk.