Jak nagrać TikToka?

Jak nagrać TikToka? Poradnik


TikTok to popularna sieć społecznościowa do tworzenia i udostępniania filmów. Został stworzony przez programistów chińskiej firmy ByteDance w 2014 r, a w 2018 r. uruchomił wersję na rynek międzynarodowy. Według agencji LearnBonds, w 2020 roku aplikacja była odwiedzana codziennie przez 40 milionów użytkowników.  Możesz stworzyć swój pierwszy film na Tik-Toku bez profesjonalnej wiedzy montażowej, ponieważ jest to aplikacja niezwykle prosta w obsłudze. W tym artykule opowiemy krok po kroku, jak nagrywać TikToki i korzystać z aplikacji.

Tik-Tok stał się tak popularny przez kilka czynników:

 • Dostępność ciekawych treści. Krótkie filmy informacyjne, których oglądanie zajmuje maksymalnie minutę, to świetny sposób na ich zainteresowanie odbiorcy.
 • Łatwy w obsłudze serwis. Aplikacja zapewnia funkcję edycji wideo z wygodnym i intuicyjnym interfejsem, więc nie ma potrzeby pobierania dodatkowych aplikacji.
 • Atrakcyjne funkcje algorytmów sieci społecznościowej. Na przykład system wysyła jeden lub dwa filmy nowych użytkowników do trendów TikTok, co zapewnia dużą liczbę wyświetleń, a tym samym pomaga zwiększyć zasięg.
Jak nagrać ciekawego TikToka?

Jak nagrać TikToka?

 1. Otwórz aplikację i po prostu kliknij przycisk plusa, aby mieć wszystkie opcje tworzenia wideo.
 2. Wybierz czas trwania filmu: 15, 60 lub 180 sekund.
 3. Możesz użyć gotowych motywów w Tik Tok.
 4. Stwórz własne wideo. Opowiedz śmieszną historię ze swojego życia, lub pokaż swoje zwierzaki. W razie potrzeby, użyj filtrów, timera lub zmień prędkość — wszystkie te ustawienia znajdują się na pasku bocznym i są proste w użyciu.  Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę i przejść do ustawień.
 5. Po nagraniu wideo kliknij „dalej”. Pojawią się ustawienia prywatności oraz możliwość dodania opisu do filmu, hashtagów, tagowania znajomych, zmiany miniatyrt. Jeśli wszystko Ci odpowiada, kliknij „Opublikuj”.
 6. Twój pierwszy Tik-Tok jest gotowy!

Jak nagrać fajnego TikToka?

Pomysły na filmy w TikTok są zwykle wyszukiwane w samej aplikacji, w sieciach społecznościowych i na Pintereście. Jednak najwięcej wyświetleń zdobywają oryginalne, autorskie pomysły, wymyślone od podstaw. Nie oznacza to, że nie możesz inspirować się pracą innych ludzi i wdrażać najciekawszych pomysłów. Nie sposób obejrzeć wszystkich filmów na Tik-Toku, więc z pewnością zawsze znajdą się odbiorcy, chętni oglądać Twoje treści. Najważniejsze, aby nie kopiować tylko pomysłów innych ludzi i próbować wymyślać samodzielnie. Poniżej lista inspiracji w tworzeniu ciekawych filmów:

 • Duety. Dzięki nagrywaniu w parach można uzyskać ciekawy wywiad, krótkie skecz, mini debatę lub transmisję na żywo, gdzie można poruszyć jakiś popularny, społeczny tematCo ciekawe, w okresie kwarantanny format duetu stał się bardziej interesujący dla odbiorców platformy, o czym świadczy gwałtowny wzrost statystyk oglądalności nagrań z duetami mówionymi i inscenizowanymi.
 • Tańce, piosenki, gra na instrumentach muzycznych, proces rysowania w przyspieszonej formie. Każda twórcza aktywność niezwykle przyciąga nowych odbiorców, ponieważ ludzie uwielbiają patrzeć, jak powstaje od podstaw coś kreatywnego. Jeśli masz jakiś talent, Tik-Tok jest świetnym miejscem, by się nim pochwalić.
 • Świat nagrywany z nieoczywistych perspektyw. Spaceruj po okolicy, szukaj ciekawych punktów do nagrywania. Często tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, wszystko wydaje się tak szare i nudne, ale dla Twoich odbiorców, może być to niezwykle ciekawe. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia, więc warto próbować różnych nowych form.
 • Obserwuj zwierzęta. TikTok to miejsce humoru, relaksu oraz zabawnych filmików. Nic nie wzbudza tak pozytywnych emocji jak zwierzęta. Warto spróbować nagrać swojego psa wykonującego jakąś sztuczkę lub kota, który śpi w zabawnej pozycji. Nigdy nie jest za mało filmików z udziałem naszych futrzanych przyjaciół!
 • Przejrzyj stare zdjęcia. Pokazy slajdów z muzyką lub lektorem są również dla fanów TikToka. Stare fotografie, zwłaszcza te odzwierciedlające kultowe wydarzenia, trendy, nastroje epoki, mogą łatwo stać się źródłem często oglądanych treści.
Jak nagrać fajnego TikToka i trafić do Dla Ciebie?

Spróbuj swoich sił w parodii. Jeśli masz talent komediowy, koniecznie spróbuj parodiować swojego ulubionego artystę lub piosenkarza. Parodie z łatwością osiągają wysoką oglądalność na TikToku i stają się viralowe, w szczególności te inspirowane stand upami. To dobry sposób na uzyskanie pierwszych wyświetleń.

Jak nagrać TikToka z głosem?

Klipy muzyczne to element, z którego zasłynął Tik-Tok. Nakręć wideo do piosenki tak, jakbyś był wykonawcą. To świetna alternatywa na wypadek, gdy tymczasowo kończą się pomysły na content. Biblioteka witryny zawiera tysiące opcji, dlatego zdecydowanie warto wypróbować tę funkcję.

 1. Na dolnym pasku ekranu aplikacji kliknij „plus”, aby przejść do trybu aparatu
 2. Wybierz podkład muzyczny, klikając w przycisk „dźwięki” z bogatej biblioteki na TikToku.
 3. Włącz nagrywanie za pomocą czerwonego przycisku
 4. Naciśnij przycisk nagrywania. Masz możliwość zatrzymywania oraz wznawiania swojego wideo.
 5. Po zakończeniu nagrywania kliknij „stop” i czerwony znacznik, aby przejść do wbudowanego edytora do montażu.
 6. Dodaj dodatkowe efekty, naklejki i filtry w edytorze aplikacji, możesz także zmienić muzykę i nagrać głos za pomocą dyktafonu.
 7. Możesz dołączyć też napisy i ustalić czas ich trwania
 8. Opublikuj swój film – gotowe!
Jak nagrać Tiktoka z głosem i ze zdjęciem?

W sekcji nagrywania filmów na TikToka możesz też stworzyć miniaturę. Propozycje miniatury dostajesz automatycznie, na podstawie klatek Twojego filmu. Możesz też zmodyfikować ją samodzielnie tak, aby przyciągnąć uwagę i zdobyć więcej wyświetleń od swojej publiczności.

Jak nagrać TikToka ze zdjęciami?

Aby dodać zdjęcia do swojego Tiktoka, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Podczas nagrywania Tiktoka wstrzymujemy nagrywanie za pomocą dużego koła na dole ekranu
 2. Klikamy w efekt w dolnym lewym rogu ekranu
 3. Wybieramy opcję „prześlij własny obraz” w celu zmiany opcji tła
 4. Wybieramy zdjęcie w galerii, które będzie służyć jako tło
 5. Ponownie włączamy nagrywanie okrągłym przyciskiem

Można również dodać gotowe szablony do swojego TikToka:

 1. Podczas nagrywania Tiktoka wybieramy opcję szablonów zdjęć
 2. Wybieramy konkretny, który najbardziej nam się podoba
 3. Wybieramy zdjęcie, które chcemy dodać do TikToka. Jeśli jest to pokaz slajdów, wówczas wybieramy kolejno zdjęcia w odpowiedniej kolejności
 4. Każdy gotowy szablon na TikToku ma określoną liczbę zdjęć możliwych do umieszczenia.
 5. Gdy już wybraliśmy wszystkie zdjęcia, klikamy „ok” na górze ekranu
 6. Wybieramy dowolne efekty i klikamy przycisk „dalej”.

Nie zapominaj o tym, by sprawdzić, czy wszystko zostało dodane przed publikacją. Opisy i hashtagi również są ważne dla osób, które Cię oglądają i dla algorytmów TikToka.

Aplikacja daje dużo swobody swoim użytkownikom, dlatego jest bardzo doceniana przez ludzi w różnym wieku, którzy coraz liczniej przekonują się do TikToka i tworzą swoje treści. Często stają się one viralowe w krótkim czasie. Nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznej aplikacji do tworzenia TikToków. Wystarczy nauczyć się obsługi aplikacji, by codziennie zaskakiwać swoich fanów, dostarczając im nowe treści.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy każdym telefonem można nagrywać TikToki?

W zasadzie każdym pod warunkiem, że Twój telefon wyposażony jest w kamerę. Jakość nagrań jednak może być słaba na starym sprzęcie.

Jak długo zajmuje nagrywanie TikToka?

Nagranie TikToka zajmuje od kilku minut do nawet kilkudziesięciu minut.

Odkryj wyjątkowe rabaty na TikTok Marketing! Skorzystaj z atrakcyjnych kuponów rabatowych i obniż zamówienie nawet o 50%!

Oferta dotyczy wybranych pakietów lub wybranych dni. Sprawdź aktualnie obowiązujące kody rabatowe klikając w poniższy przycisk.