ILU UŻYTKOWNIKÓW MA TIKTOK?

Ilu użytkowników ma TikTok?


Założony we wrześniu 2016 r. TikTok zyskał popularność stosunkowo niedawno. Liczba użytkowników TikToka rośnie lawinowo niespełna od 5 lat… Wzrost liczby użytkowników odnotowywany jest niemalże w każdej szerokości geograficznej na świecie w tym i w  Polsce!

Statystyki TikToka dot. liczby użytkowników

Najnowsze statystyki TikTok pokazują, że w styczniu 2021 r. platforma miała 689 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie (DataReportal, 2021). To sprawia, że ​​TikTok jest siódmą co do wielkości platformą pod względem użytkowników na świecie, wyprzedzając inne, które istnieją znacznie dłużej, mi. takie jak Snapchat, Pinterest i Twitter.

Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak inne aplikacje radziły sobie w porównaniu z rozwojem TikToka, przyjrzyj się historii Instagrama. Instagramowi zdobycie analogicznej popularności zajęło sześć lat od jego uruchomienia. TikTok zdołał osiągnąć taki wynik w niecałe trzy lata. Facebook, powszechnie znany jako najpotężniejszy serwis społecznościowy analogiczną liczbę aktywnych użytkowników budował aż 4 lata.

TikTok w Chinach

Dodatkowo omawiana w tym artykule liczba użytkowników TikTok wynosząca 689 milionów nie obejmuje użytkowników w Chinach, gdzie znajduje się główna siedziba TikToka – ByteDance.

TikTok w Chinach działą pod inną nazwą. Chińska wersja TikTok, funkcjonuje pod nazwą Douyin i może pochwalić się 600 milionami aktywnych użytkowników dziennieRazem TikTok i Douyin mają 1,29 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ilu użytkowników w Polsce ma TikTok?

TikTok w Polsce ma ponad 5 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Jak wygląda demografia użytkowników TikToka w Polsce?

Osoby powyżej 19 roku życia stanowią zaledwie 9,6% użytkowników. Ponad 90% użytkowników w Polsce ma mniej niż 19 lat.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Dodaj komentarz *

Nazwa *

Email *

Strona www

Back to School-20% rabatu

Skorzystaj z niesamowitej promocji! Zamawiając pakiet wsparcia, wprowadź kod rabatowy BACKTOSCHOOL i pomniejsz koszt zamówienia o 20%.

Oferta limitowana czasowo do 30 września 2021.